Perşembe, Ekim 28, 2021
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaDünya200 yıl sonra sürpriz düğün

İNGİLTERE Başbakanı Boris Johnson (56), cumartesi günü nişanlısı Carrie Symonds (33) ile Westminster Katedrali’nde sürpriz bir biçimde evlendi. Başbakanlık sözcüsü, nikâhın “küçük bir törenle” kıyıldığını, ikilinin 30 Temmuz’da aile ve arkadaşlarıyla daha geniş çaplı bir kutlama planladığını aktardı. Bu ortada Boris Johnson, yaklaşık 200 yıl sonra vazifede evlenen birinci başbakan oldu. Vazifedeyken evlenen son İngiltere Başbakanı, 1822’de Robert Banks Jenkinson’du.

ÇİFTİN BİR ÇOCUKLARI VAR

Bu, Başbakan Johnson’ın üçüncü evliliği. Roma Katolik Kilisesi, daha evvelki evliliklerin kendi kilisesi dışında yapılmış olması halinde, boşanan şahısların yine evlenmesine müsaade veriyor. Mail on Sunday gazetesi, merasime son anda davet edilen 30 kişinin katıldığını duyurdu. Gazeteye nazaran, merasimde az sayıda kilise vazifelisi de vardı. The Sun gazetesi, hükümetteki üst seviye görevlilerin bile merasimi evvelden bilmediğini yazdı.

Çift, Şubat 2020’de nişanlandıklarını ve bir bebek beklediklerini duyurmuştu. Oğulları Wilfred, Nisan 2020’de dünyaya geldi.

GELİNLİĞİ 35 BİN TL

İngiliz basını, Carrie Symonds’ın beyaz elbisesinin Yunan moda meskeni Costarellos’un eseri olduğunu aktardı. Elbisenin internet fiyatı 2 bin 870 sterlin (35 bin TL)

Carrie Symonds, 2019’da Boris Johnson’ın resmi bir ziyareti sırasında Kraliçe 2’nci Elizabeth ile tanışmıştı. Bu, evli olmayan bir başbakanın Kraliçe’yi ziyaretinde beraberinde partnerini götürdüğü birinci olaydı.

Johnson ve ikinci eşi Marina Wheeler, Eylül 2018’de, 25 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldıklarını açıklamıştı. Çiftin 4 çocuğu var. Johnson, Wheeler’dan evvel Allegra Mostyn-Owen’la evliydi. Bu evlilik de 6 yıl sürmüştü.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Hemoroid Tedavisi-spot_img

Popüler Haberler