Perşembe, Ekim 28, 2021
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaFutbolSurvivor'daki halinden eser yok! Ringde Fransız rakibini perişan eden Sabriye, MMA tarihine...

Sabriye Şengül, MMA’da Fransız rakibini devirerek maç kazanan birinci bayan Türk bayan dövüşçü oldu. Şengül, rakibine kıyasla daha fazla puan alınca geceyi zaferle tamamladı ve böylelikle tarihe ismini yazdırdı.

PUANLAMA METODUNA BAŞVURULDU

Müsabakanın olağan müddetinde nakavt olmayınca, maçın hakemi puanlama metoduna başvurdu.Rakibine kıyasla daha fazla puan alması sebebiyle galip gelen taraf Sabriye Şengül oldu.

SABRİYE ŞENGÜL KİMDİR?

Sabriye Şengül 12 Kasım 1988 yılında Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde doğdu. Spora hentbol oynayarak başladı. Daha sonra hentbol hocasının tavsiyesiyle 2006’da boksa geçiş yaptı. Türkiye şampiyonlukları, milletlerarası boks şampiyonluğu ve K1 Dünya Karması şampiyonluğu kazandı.

23 Nisan 2016’da İstanbul’da WKU Dünya Şampiyonluğu için kemer maçına çıktı ve Belçikalı Rakibi Vanessa De Waelle’yi puanla yenerek dünya şampiyonu oldu.

Sabriye, TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor isimli müsabakada da 2017 ve 2019 dönemlerinde yarışmıştır. Survivor’da ününe ün katan Sabriye, müsabakanın akabinde dövüş mesleğine geri döndü ve son olarak MMA’de dövüş kazanan birinci Türk bayan olmuştur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Hemoroid Tedavisi-spot_img

Popüler Haberler