Perşembe, Ekim 28, 2021
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaAtamalarTıbbi Sekreterler Atanması ve Eğitimleri

Tıbbi Sekreterler

Tıbbi Sekreterlerik Nedir, Ne Yapar?

Sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik bölümü güncel 30 bin mezunu mevcut. Mezunlarımız 4 yıl örgün eğitim hafta da 9 saat bilgisayar dersi almış, bilfiil 2 yıl sahada staj yapmış ve çekirdekten yetişmiş işinin ehli gençleriz. Tıbbi sekreterlerimiz sahada verileri düzenleyip hasta ile birebir ilgilenmeye kadar bir çok farklı alanda görev alabilen kişilerdir.

Çalışma alanları olarak hastanelerden polikliniklere kadar kısaca sağlığın bulunduğu bir çok yerde görev alma yetki ve bilgi sahibi olan kişilerdir.

Tıbbi Sekreterler Ataması

Aldıkları eğitim kalitesi hiç bir eğitim kurumunda olmaması gerektiği gibi asla küçümsenmemelidir aksine daha çok ilgi gösterilmesi gerekir. Sağlık bakanlığı yaptığı son 3 atamada Tıbbi Sekreterlik hiç bahsetmezken TDS programinda “1975” kişi aldı.

 

 

Mesleğin asıl sahipleri atanamazken, düz lise okumuş daha sonra açık öğretimden tıbbi dokümantasyon bitirenler mezunlar tıbbı sekreterlik mezunlarından daha fazla atama şansı buluyor.

Hiçbiri sağlık meslek mezunu olmadan sanki sağlık mezunlarıymış gibi kamuoyu oluşturuyor. Bunun aksine tıbbi sekreterlik mezunlarımız hem meslek adına tam donanımlı hemde devletimizin maliyet açısından daha faydalı olan gençlerimiz seslerini duyurmaya çalışıyor.

hemşire

 

Vekilden istenilen ise sağlık meslek mezunlarına yapılan bu haksızlığa dur demeleri. Son 3 atamada ortaöğretim hemşire ve ATT alınırken diğer hiçbir branşa sayı verilmedi.

Buna karşın olarak her yıl bir sorunla karşılaşılıyor, 2019 yılında yaşanan Tıbbı sekreter atama sorununu için diğer makalemize bakabilirsiniz.

Onların sesi bizim sesimiz olsun. Sizde gelin #EvdeDeğilSahada etiketi ile hep beraber sesimizi duyuralım!

 

 

ORTAÖĞRETİM TIBBİ SEKRETERLER.

tıbbi sekreter logo

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Hemoroid Tedavisi-spot_img

Popüler Haberler